OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Střední lesnická škola a Střední odborné učiliště, Křivoklát. Státní škola s bezplatnou výukou, absolventi jsou vyhledávanými odborníky

KA2 - Cooperation for Innovation and the Exchange of Good Practices

Název projektu v AJ: International cooperation for higher quality vocational education of forestry and agriculture

Název projektu v ČJ: Projekt Mezinárodní spolupráce pro vyšší kvalitu odborného vzdělání v lesnictví a zemědělství

Číslo projektu: 2017-1-CZ01-KA219-035550_1Od 1. září 2017 vede naše škola dvouletý mezinárodní projekt financovaný z prostředků EU: Mezinárodní spolupráce pro vyšší kvalitu odborného vzdělání v lesnictví a zemědělství.
V rámci tohoto projektu budou naši žáci spolupracovat se svými kolegy ve Finsku, Polsku a Rakousku, podstoupí také odborné stáže na partnerských školách.
Celková finanční dotace pro všechny partnery činí 88 260 eur, z toho 25 050 eur pro naši školu.

Hlavními cíli projektu je:
- sdílení odborných postupů
- zvýšení úrovně anglického jazyka
- seznámení se s žáky z jiných evropských zemí
- možnost porovnat vzdělávací systém v Česku, Finsku, Polsku a Rakousku
- rozšíření dovedností při práci s digitálními technologiemi
- rozvoj týmové práce a schopnosti prezentace
- získání informací o pracovním uplatnění v zahraničí

Zúčastněné školy:
-SLŠ a SOU Křivoklát, Česká republika
- Seinäjoen koulutuskuntayhtymä, Seinäjoki, Finsko
- Zespol Szkol w Tulowice, Polsko
- Landwirtschaftliche Fachschule Litzlhof, Rakousko


V týdnu od 20. do 24. května 2019 se naši žáci účastnili setkání v polských Tułowicích v rámci projektu Erasmus+. Spolu s kolegy z Finska a Rakouska si rozšířili své odborné znalosti, poznávali polskou přírodu a kulturu, prohlubovali schopnosti komunikovat v angličtině. Jednalo se sice o poslední setkání v rámci tohoto projektu, zúčastněné školy však již vyjádřily ochotu realizovat spolu znovu podobný projekt.

In the week 20th to 24th May 2019 our students took part in a Erasmus+ project meeting in Polish town Tułowice. Together with colleagues from Finland and Austria they extended their expert knowledges, got acquainted with Polish culture, improved English communication skills. It was last meeting of this project, but the participant schools already intend to realize together a similar project again.

Ve dnech 6. až 13. dubna 2019 absolvovalo 6 našich studentů zahraniční pobyt v rámci projektu Erasmus+. Spolu s kolegy z partnerských škol v Polsku a Rakousku strávili týden na škole SEDU Tuomarniemi u města Ähtäri ve Finsku.
Účastníci se podrobně seznámili s finským lesnictvím a ochranou přírody, navštívili továrnu na lesnickou techniku a továrnu na výrobu celulózy, v místní zoo viděli pandu, strávili den v Helsinkách. Měli také možnost poznat finské školství, považované za jedno z nejlepších na světě. Vedle toho se účastnili řady společných aktivit, jako například výroba dřevěných suvenýrů, grilování, sportování či sauna s koupáním v zamrzlém jezeře.
Křivoklátští se během pobytu s finskými, rakouskými a polskými žáky natolik spřátelili, že stále zůstávají v kontaktu a doufají, že se jim podaří opět setkat.

 

From 6 to 13 April 2019, 6 of our students went through the Erasmus + project abroad. Together with our colleagues from other partner schools in Poland and Austria, they spent one week at the SEDU Tuomarniemi School near Ähtäri in Finland.
Participants got to know in detail with Finnish forestry and how to protect nature,  they visited a forestry factory and pulp factory, saw two pandas in a local zoo and also spent a day in Helsinki. They also had the opportunity to find out some information about Finnish education, which is considered one of the best in the world. In addition, they participated in a number of fun activities, such as the production of wooden handmade souvenirs, barbecue, sports and sauna bathing in a frozen lake.
During their stay with the Finnish, Austrian and Polish pupils, all students became so close to each other that they still stay in touch and hope and really wish to meet again.

Studenti naší školy se ve dnech 24.9.-29. 9.2018 v rámci projektu Erasmus+ účastnili spolu s kolegy z Polska, Finska  a Rakouska mezinárodního setkání, tentokráte v rakouském Litzlhofu.

Byl pro nás připraven  velmi zajímavý a pestrý program, který byl umocněn dokonalým počasím. Navštívili jsme například největší evropskou pilu, biosférický park v Taurech, vodní elektrárnu, lesnické tréninkové  a  školící centrum v Ossiachu, horskou farmu, výrobnu biosýrů a významné přírodní památky.

Pobyt byl pro nás velmi inspirativní a navázali jsme mnoho nových přátelských vztahů.

Celé album fotografií najdete ZDE


Aktivity v říjnu 2017:

Křivoklát:                                  Tulowice:                          Seinäjoki:                        Litzlhof:

             


Aktivity v listopadu 2017:

Křivoklát:

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.